Ostatnio dodani stypendyści
 • Dawid Kowalczyk (Wspieramy Młode Talenty)
 • Emanuel Bartoszek (Wspieramy Młode Talenty)
 • Zaneta Górniak (Wspieramy Młode Talenty)
 • Zuzanna Szewczyk (Wspieramy Młode Talenty)
 • Liwia Gagala (Wspieramy Młode Talenty)
 • Remigiusz Feliksiak (Wspieramy Młode Talenty)
 • Hubert Feliksiak (Wspieramy Młode Talenty)
 • Wiktoria Lakoma (Wspieramy Młode Talenty)
 • Konrad Pacholak (Wspieramy Młode Talenty)
 • Marcel Mucha (Wspieramy Młode Talenty)
Więcej >>   

Pomoc szkole
 • Szk. Podst. Skwierzyna - tablica mulimed., notebooki - 8 519,00 zł
 • Przedszkole Skwierzyna - notebooki - 750,00 zł
 • ZS Mistrzostwa Sportowego - stroje sportowe - 3 966,75 zł
 • Spol. Szk. Muz. Slubice - instrument muzyczny - 1 800,00 zł
 • Katolicka Szk. Podst - komputery - 5 900,00 zł
 • Przedszkole Nr 15 - zabawki - 1 365,30 zł
 • Szk. Podst. Górki Noteckie - art. Swietlicowe, stroje sport - 3 146,50 zł
 • Szk. Podst. Nr 14 - tablica magnet.,stoliki - 827,00 zł
 • Przedszkole Nr 3 - zabawki - 3 388,00 zł
 • Szk. Podst. Ulim - niszczarka - 473,55 zł
Więcej >>   

Honorowi Członkowie Wspierający
Pralex
Gobit
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Gorzów Sp. z o.o.
Danfoss Polska
Audit - Doradztwo Personalne
Gorzowski Rynek Hurtowy - spółka akcyjna
BAMA POLSKA Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp
Edward Fedko - radny Sejmiku woj. Lubuskiego
Firma Transportowa P.H.W. Jerzy Gądek w Międzyrzeczu
Ryszard Mróz - radny pow.gorzowskiego
Maria Peszko - darczyńca z Gorzowa Wlkp.
Reklama
1% dla OPP
Na skróty do klasy
Jak pomóc szkole? Dobry pomysł mają rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 15. Liczą, że dzięki niemu zbiorą nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
 
Rada rodziców podstawówki przy ul. Kotsisa chce nakłonić innych do odpisania na rzecz szkoły 1% od swojego podatku. Kilka gorzowskich placówek w tym celu stowarzyszenia, którym można przekazywać pieniądze. Takie stowarzyszenie musi jednak mieć statut, zarząd, księgową i komisję rewizyjną, a być zarejestrowane jako organizacja pożytku publicznego. To sporo kosztuje muje dużo czasu.
 
- Można jednka ominąć formalności - przekonuje Beata Buchowiecka, mama drugoklasistki Marysi.
 
Rodzice z piętnastki, założyli koło przy Lubuskim Stowarzyszeniu Pomocy Szkole.
 
- Ominęli skomplikowane procedury. Zapewniamy też księgową, a pieniądze z podatku trafią tylko do tej szkoły. - wyjaśnia szef stowarzyszenia Stanisław Jaroszewicz.
 
Warunek jest tylko jeden: część kwoty ma być przeznaczone na stypendia dla zdolnych uczniów (ale też w SP15).
 
- Już nawet mamy kandydatów do tych wyróżnień. Byle tylko były pieniądze - mówi dyrektorka piętnastki Maria Traczyk.
 
Jeśli udałoby się nakłonić rodziców wszystkich uczniów do odpisu od podatku, szkoła miałaby nawet kilkadziesiąt tys. zł rocznie.
 
- Marzy nam się "miękka, miła i przytulna" świetlica, jak na XXI wiek przystało. Dzieci będą tam miały nie tylko komputery, ale też kanapy, żeby odpocząć - tłumaczy Magdalena Skrzypczak, mama ośmioletniego Filipa.
 
Aby szkoła zdobyła pieniądze z podatku, powinna:
 
Skontaktować się z Lubuskim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole (ul. Jagiellończyka 10 w Gorzowie Wlkp., tel. 604 402 742).
Założyć koło przy stowarzyszeniu (wystarczy pięciu chętnych, którzy zapłacą roczną składkę - nie mniej niż 20 zł.)
Przekonać rodziców, żeby przy wypełnianiu PIT-a 1% podatku przekazali na rzecz Stowarzyszeni (z adnotacją, że to dla konkretnego koła).
NIC NA TYM NIE TRACĄ, A ICH DZIECI ZYSKUJĄ!

Pomagają utalentowanym

Stowarzyszenie Wspieramy Młode Talenty przyznało stypendia 26 uczniom i uczennicom szkół podstawowych, średnich i gimnazjów z terenu powiatu.

Stowarzyszenie powstało na początku 1997r. Działa przy Gorzowskim Stowarzyszeniu Pomocy Szkole.

- W ciągu tych niespełna siedmiu lat przyznaliśmy ponad 200 jednorazowych stypendiów mówi przewodnicząca stowarzyszenia Zofia Ratajczyk. - Otrzymują je uczniowie, którzy wyróżniają się w nauce i w sporcie. Warunkiem jest także to, że znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Nie możemy bowiem dopuścić, żeby brak pieniędzy był przeszkodą w kontynuowaniu nauki przez uzdolnioną młodzież. Niestety, czasy nie są najlepsze dla przysłowiowych Janków Muzykantów.

Wielu potrzebujących

Stypentystami są uczniowie wytypowani przez dyrektorów szkół, ale wnioski opiniują działacze stowarzyszenia. Początkowo stowarzyszenie pomagało dzieciom ze szkół podstawowych z gminy Międzyrzecz, jednak od pewnego czasu wspiera uczniów wszystkich typów szkół, nawet policealnych, z terenu powiatu.

- Na stypendia przeznaczane są składniki członków, a także darowizny. Stowarzyszenie wspiera też liczne grono sponsorów. Są w śród nich przedsiębiorcy, samorządowcy i politycy - np. starosta Kazimierz Puchan, wicemarszałek Edward Fedko, czy były przewodniczący rady Kazimierz Pawliszak.

Stypendium dla medalistki

W środę w gimnazjum nr 2 odbyła się 14 edycja wręczenia stypendiów. Jednorazowe zasiłki w wysokości od 200 do 500 zł otrzymało 26 dziewcząt i chłopców. Ich wysokość wyniosła 8 tys. zł. Większość stypendystów wyróżnia się w nauce, ale wśród nich są też sportowcy, poetki i muzycy.

- Stypendium z pewnością pomoże mi w nauce i będzie dopingować do pracy w szkole oraz większego wysiłku na bieżni - mówi uczennica Zespołu Szkół Rolniczych w Bobowicku Beata Gorzelańczyk, która jest dwukrotną mistrzynią Polski w biegu przez płotki na 100m.

DARIUSZ BROŻEK


Cenna wiedza

Komisja do spraw stypendium, po przeanalizowaniu 58 wniosków, wytypowała 26 uczniów. Stypendium pierwszego stopnia w wysokości 1.000 zł przyznano Michałowi Andrzejewskiemu z Zespołu Szkół Elektrycznych, Michałowi Kwiatkowskiemu z IV Liceum Ogólnokształcącego, Tomaszowi Sowińskiemu i Jakubowi Przewoźnikowi z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Stypendia drugiego stopnia, w wysokości 650 zł, otrzymają: Dariusz Dybka z ZSO nr 2, Małgorzata Cyndecka z ZSO nr 1, Maciej Sancewicz z ZSO nr 9, Krzysztof Kaźmierczyk z ZSO nr 10, Maciej Rutkowski z ZSO nr 7. Stypendia trzeciego stopnia, w wysokości 450 zł, dostanie 17 uczniów.

Podczas uroczystości zostaną wręczone także stypendia Gorzowskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Otrzyma je 18 uczniów, m.in. Anna Bartkowiak z II LO, która "uzyskuje maksymalne wyniki z języków polskiego i angielskiego". Nagrodzona zostanie także Marzena Miłowska z I LO, mająca bogaty dorobek artystyczny w plastyce i tańcu towarzyskim; jej liczne prace brały udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Tegoroczną stypendystką jest także Justyna Kowala ze Szkoły Podstawowej nr 9, która "stale poglębia swoją wiedzę o sztuce i doskonali warsztat twórczy". Inny stypendysta to Tomasz Jarlaczyk z SP nr 6: "ambitny i uzdolniony, szczególnie w przedmiotach ścisłych. Z sukcesami uczestniczy w miejskich imprezach szachowych". Piotr Bartoszek z SP nr 15 to uczeń wszechstronny, dwukrotny laureat międzynarodowego konkursu matematycznego. Jacek Grzesiowski z VIII LO interesuje się astronomią i astrofizyką; ma w tych dziedzinach poważny dorobek.

(niko)


1 2 3 4 5  ...